Stapeltjes

Met de komst van de herfst (ook al moet de zomer eigenlijk nog beginnen) ga ik altijd aan de stapeltjes.
Ik ontdek eerst dat mijn kleren niet meer voldoen. Gaten, vlekken, lubberdingetjes.
Vervolgens hobbel ik een week of wat door de stad om te grazen maar keer steeds met lege handen huiswaarts omdat diep in mij een verwonderaar woont die zich alsmaar afvraagt wat ik in godsnaam met al die kleren moet. En dat met name als ik in pashokjes sta.

En dan begint het. In plaats van kleren, begin ik boeken te kopen. Tweedehands eerst, Maria Stahlie. Twee stuks maar liefst, Galeislaven en In de geest van de Monadini's. Dan volgt Ian Mc Ewan, On Chesil Beach en ook Mark Haddon A spot of Bother.
En als ik dan toch bezig ben grijp ik Miranda July in de Nederlandse vertaling bij de kladden, want daarvoor ging ik in eerste plaats naar de American Bookshop - maar ze hadden haar niet meer - aldus Mc Ewan en Haddon.
Oh en die nieuwe van Elsbeth Etty, ook leuk.
Gelukkig zit er een beveiliging op mijn pinpas die begint te piepen als ik de grenzen van mijn geld raak.
En gisteren, nadat ik toch nog voor fiks wat poen ook een trui en een geheel pak bij elkaar had gekocht, begon het gepiep de pijngrens te naderen.
Nu heb ik een fijn stapeltje, want voor mijn Gaudí project was ik toch al bezig met Geluk van Lluis Anton Baulenas.
Het wordt tijd me een dagje in bed te verschansen om de verwonderaar te stillen.
Trek ik voor de gelegenheid mijn pak aan.

  1. xtophy op 07 09 07 - 11:17

    verwonderaar? ben verwonderd verbaasd dat ie bestaat....als ik schoenen ga kopen, of kleren, of iets anders dat ik niet nodig heb, piept er nix. mijn pasje heeft blijkbaar passie voor shopen. en de mijne ''verwonderaar'' stemt altijd toe! moeten we keer ruilen met die verwonderaars...mijn optimist-verwonderaar tegen jouw skeptische....en stapelen is leuk, ja leuk...in de herfst worden we verzamelaars, stapelaars: overwinterdrang overlevensdwang! nootjes opslaan en bunkeren maar a la chipmunk, eekhorn, sqwirl. maybe omdat we verdringen dat we nog knaagdier instinct hebben, knaagt dan het vervangende geweten alias verwonderaar? groet de stapelaar

  2. Frans54 op 07 09 07 - 12:24

    Ik heb momenteel al te veel stapels, nog even en ik moet stapeltjes met stapeltjes gaan maken.

  3. ilse op 07 09 07 - 13:22

    Yowi, hooi, tijdje gelee! He, je kunt dit weekend ook even naar ' mijn werk' het Tropenmuseum, stoere vechtkunstsporten, voor de deur nog wel en ook nog in het museum zelf. Ik denk, ik tip je maar even.
    Enne, dat van die kleren herken ik. Ik maak meer geld op aan leeswerk en CD's dan aan kleding. Dat koop ik wel in de uitverkoop, denk ik als ik met weer zo'n idioot duur ding in mijn handen sta. Alleen, tja, in de uitverkoop hangen die dingen er nooit meer, wel net te kleine of te grote dingen of dat dat toch al niemand mooi vond, dus ik ook niet ....
    Dus: dan draag ik toch maar weer die ouwe truitjes, die overigens ook vaak te klein zijn (geworden). Er zijn erger dingen, toch? Staat wel sexy, te strakke truitjes.

  4. herman op 07 09 07 - 13:23

    Onlangs voor het eerst een pak gekocht, kekke stropdas erbij wow, wat een heerlijkheid om te dragen!

  5. Jowi op 07 09 07 - 13:58

    Staat je vast geweldig Herman, heb je foto's?
    En Ilse, wat leuk vechtsport voor de deur? Welke? Tis een beetje vol weekend, maar ik ga het zeker proberen!
    En Frans, hihi, dat klinkt nogal vol. Gewoon een serre aanbouwen. Of een kelder graven, dan is er weer meer ruimte :) en van Toffie wéét ik dat zijn huis goed bestapeld is. Met niets dan spullen die bewaard dienen te worden, uiteraard.

  6. Plien op 07 09 07 - 15:14

    Zonde, of is het een kreukelpak?

  7. Pascal op 07 09 07 - 15:58

    Kleding kopen is een crime. Ik doe het liever niet... ja, boeken, of DVD's, of elektronica. ja, dat wil wel lukken.

  8. ilse op 07 09 07 - 16:28

    Nou Jowi, eens kijken: Pentjak Silat, thaiboksen en Turks worstelen. Jaaah, 't is me wat. Met lezingen, workshops (mag je lekker meedoen), een rondleiding en optredens. En als klapper op de vuurpijl: openluchtwedstrijd turks olieworstelen. Ik zag al allemaal flessen olijfolie eerste pers klaar staan. 't Weer 'ns wat anders dan al dat serieuze gedoe, lekker een beetje worstelen enzo.

  9. Jowi op 07 09 07 - 16:45

    Harstikke goed, Ilse! Ik had het programma er al bijgepakt. Gaan we zeker proberen! Turks olieworstelen, wie wil dat nou niet :)

  10. karin op 07 09 07 - 19:38

    Dat klinkt wel erg, gaten en vlekken in je kleding!

    Met de herfst in aantocht krijg ik meestal last van opruimwoede.

  11. inge op 08 09 07 - 13:49

    ik wacht eerst op dat schip met geld en dan ga ik zowel stapels kleren als boeken kopen. over boeken gesproken, 'k heb 'm uit ! nogmaals dank, nu voor het mooie verhaal.

    en dat wòrdt me peinzen, over een 'tegenprestatie'... wat een mogelijkheden ! het vervolg, waar ik zin in had, daar waag ik me maar niet aan hahaha maar wat dan wel ? wat staat er nog op jowi's verlanglijstje ?

  12. Jowi op 08 09 07 - 15:05

    inge; op het moment kan ik alleen heel veel schrijven verzinnen :) en banjeren, dat ook. Was net bij Ilses vechtsporten had ik een verkeerde museumkaart bij me. Morgen opnieuw proberen. En dat schip met geld, Karin, dat gaan we maandag winnen! En wat gaan we dan doen? Schrijven! Jeuh.

  13. Jan op 09 09 07 - 08:33

    '...die nieuwe van Elsbeth Etty, ook leuk.'
    Haha, dat is een grappig.

  14. Plien op 09 09 07 - 15:14

    stapelen kan ook tegenwerken, van de dingen die je niet weg wil doen dan.
    In een woeste bui prop ik de weggooikleren in een vuilniszak, naar de kringloop en weg ermee.

  15. Jelle op 10 09 07 - 19:07

    Zo vergaat het me ook vaak als ik zin heb om bergen nieuwe kleding te kopen. In het pashokje komt de bezinning.

    Lekker zo'n bed-dagje, veel plezier!

  16. Greetje op 11 09 07 - 16:22

    Ik koop het meest als ik niets wil kopen. En als ik iets wil kopen dan kan ik niet slagen.
    Dus je loopt nu in kleding met gaten en vlekken en lubbers? Artistiek! ;-)

Om geautomatiseerde spam in reacties te voorkomen, moet je deze simpele vraag beantwoorden. Excuses voor het ongemak
 

Zoeken

Doorklikken

Eerder (Opdracht 1)
Home
Later (IJstijd)

Laatste reacties

  • inge: ik lees tussen deze regels door al een heel verhaal…
  • Venus: Ohwjaaah, herinneringen, dat zijn rare dingen, heel…
  • inge: de kleine momenten, dat is wat je bijblijft. ik mer…
  • Anders: dat had ik even gemist, geloof ik... #andereboot
  • Anders: bij ons het geklots onder de overnaadse romp bij de…
  • inge: benieuwd naar dat verhaal.
  • Gerhard: Mooie naam.
  • inge: een verhaal dat zichzelf vertelt, is. een verhaal w…