Licht en blij

Een daglichtlamp en wekker ineen van bijna tweehonderd euro waarmee je de winterblues op afstand hield.
Als ze hem cadeau deed mocht het, besloot ze. Dan kon ze tenminste ook samen met iemand wakker worden.
Toch aarzelde haar cursor bij de ja-knop.
Lang leve het internet met alle spullen binnen handbereik en dan ook nog Sinterklaas op komst. Ze shopte zich suf de laatste tijd, voortdurende bevangen door de adrenaline van de hebzucht.
Naast het toetsenbord lag haar doorgestreepte lijstje. De daglichtlamp was de een na laatste en helemaal onderaan, een beetje vlekkerig omdat ze het zelf ook wel gek vond om het op een lijstje te zetten stond 'vriendje'.
Ze had gehoopt dat dat 'vriendje' zich rond deze tijd vanzelf zou aandienen. De rest van de lijst was haar immers ook gelukt.
Bovendien was ze lid van vrijwel alle relatiesites en ze ververste haar profiel dagelijks.
In haar hoofd begon ze een nieuwe annonce te componeren. 'Kom gerust wat naderbij. De winter schijnt verlicht in mij.'
Rijmen was niet haar sterkste kant maar in het kader van Sinterklaas zou het door haar ideale man als humoristisch worden opgevat.
En zocht niet iedereen een vrouw met gevoel voor humor?
Met een snelle beweging hield ze het scherm dat zwart dreigde te worden in leven.
Ze peinsde verder over het fenomeen daglichtlamp. Konden ze dat daglicht niet op bestelling uit een monitor laten stralen? Dat elke verweerde internetgebruiker om de zoveel tijd een shotje licht kreeg.
Misschien dat je er ook nog een beetje bruin van kon worden, waarom niet.
'Hoera,' zei ze hardop.
Had ze toch maar weer een goed plan bedacht, intelligente vrouw met gevoel voor humor die ze daar was, snel patenteren en meedoen aan het Beste Idee van Nederland.
Straks even de site opzoeken.
Maar eerst zou ze daglichtlampen bestuderen.
Dat was nu opeens noodzakelijk en dan was bijna tweehonderd euro een schijntje in het licht van de komende roem.
Ze greep haar muis en zocht opnieuw de 'ja-knop'. Een hoofdknikje begeleidde haar klik.
Toen leunde ze tevreden achterover en stak nog een chocolaatje in haar mond.
Haar leven kon al bijna niet meer mis gaan.
-
Greetje op 12 11 07 - 14:51
Superlaatste zin Joe!
En super-oplossing ook, van dat vriendje. Ik weet ineens een heleboel dingen die ik kado ga doen. -
Mir op 12 11 07 - 15:28
Geweldig! 'intelligente vrouw met gevoel voor humor die ze daar was'. En dat is ze.
-
trui op 12 11 07 - 16:01
"Zuinige" vrouwen zoeken altijd een excuus als ze iets willen kopen, wat eigenlijk een beetje te duur is. Ze kan trouwens beter de chocolaatjes laten liggen en achter die computer vandaan komen om in de kroeg tegen een leuke man aan te lopen.
Ze houdt zichzelf gewoon voor de gek! -
Jowi op 12 11 07 - 16:42
@Trui, ik denk dat je volkomen gelijk hebt. En het leukste is van een afstandje toe te kijken en je verbazen over het feit dat mensen zichzelf zó voor de gek kunnen houden. Ik kan daar erg blij van worden en dan weer deemoedig (of was dat nederig :) omdat iemand me op de balk voor mijn eigen stugge hoofd wijst.
@Mir :)
@Greetje Ga je vriendjes cadeau doen? Want zo ja, dan heb ik nog wel een lijstje :) -
Rose op 12 11 07 - 18:07
Als ze niet oppast biedt Sinterklaas zich straks aan als cadeautje, uit pure wanhoop, omdat hij haar wens niet kan vervullen :)
-
Greetje op 12 11 07 - 20:12
Haha ehh... ja ook dát kan geregeld worden!
-
Huda op 12 11 07 - 20:30
Ik wil een vriendje met een daglichtlamp!
-
Pascal op 12 11 07 - 22:14
Ik kijk naar mijn profiel en denk: moet ik dit dagelijks verversen?
-
Marieke op 21 11 07 - 16:39
Mooi stukje. Ik ben hier veel te lang niet geweest, merk ik!